Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa 3D to alternatywa dla tradycyjnego leczenia protetycznego zębów, nowa jakość i przyszłość dla stomatologii. Skanowanie zębów urządzeniem Medit i500 z zastosowaniem technologii cyfrowej CAD/CAM pozwala na proces odbudowy protetycznej zębów praktycznie z dnia na dzień.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych pacjentów oraz idąc z duchem rozwoju stomatologii wykorzystujemy w naszych gabinetach skaner wewnątrzustny do skanowania zębów pacjenta (cyfrowy wycisk), który później wysyłamy do zaufanego wspolpracujacego z nami laboratorium protetycznego gdzie zostaje zaprojektowany nowy uśmiech pacjenta.
Dzięki tej technologii możemy zaprojektować przyszly uśmiech w formie cyfrowej i zobaczyć efekt jeszcze przed wykonaniem pracy ostatecznej
Inna forma stomatologii cyfrowej wykorzystywanej w naszych gabinetach jest projektowanie szablonów implantologiczych.

Szablon chirurgiczny w leczeniu implantologicznym umożliwia wszczepienie implantu w ciągu kilkunastu minut, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa oraz minimalnej inwazyjności zabiegu implantologicznego.
Na podstawie cyfrowego wycisku i tomografii komputerowej planujemy zabieg implantologiczny, rozmieszczamy implanty w odpowiednim położeniu i na podstawie projektu drukujemy na naszej drukarce 3D szablon wykorzystywany podczas zabiegu