Miniimplanty

Czym są miniimplanty?
Miniimplanty to małe śruby wykonane z tytanu. Ich średnica nie przekracza nawet 3 mm. Główka śruby ma kształt kuli, na której podczas mocowania protezy zatrzaskuje się gumowy O-ring.

Miniimplanty pełnią rolę korzenia zęba i są stosowane zazwyczaj wtedy, gdy wszczepienie tradycyjnych implantów jest niemożliwe. Jest tak na przykład w przypadku osób starszych lub cierpiących na różnego rodzaju choroby, dla których klasyczny zabieg jest przeciwwskazany ze względu na zbyt duże obciążenie organizmu. Zamocowanie miniimplantów zaleca się również pacjentom, u których należy uzupełnić wąską przestrzeń międzyzębową lub u których kości jest zbyt mało, by wszczepić tradycyjny implant.


Jak mocuje się miniimplanty?

Wszczepianie miniimplantów jest małoinwazyjne, stąd bardzo małe ryzyko powikłań. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wkręceniu w żuchwę lub szczękę czterech lub pięciu wszczepów oraz zamocowaniu pozostałej części implantu – zatrzasku – do protezy. Zatrzaski można wymieniać każdorazowo po zużyciu. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć , a korzyści wynikające z wszczepienia miniimplantu są natychmiastowo widoczne. Proteza założona po wszczepieniu miniimplantów jest stabilna, a pacjent nie musi obawiać się, że wypadnie lub się przesunie podczas jedzenia, śmiania się, czy rozmowy.